15194440_649015768608288_2642370517406970653_o

Wiatrak produkujący prąd przy Szpitalu Powiatowym w Głubczycach jest chyba pierwszym takim urządzeniem działającym przy tego typu placówce w Polsce. To jednak nie wszystko w części szpitalnych okien zamontowane zostały specjalne żaluzje, które automatycznie będą regulowały dostęp do środka promieni słonecznych. Pojawiły się też lampy LED oraz wiele innych systemów ciepłowniczych i klimatyzacyjnych.
Jednym słowem głubczycki szpital wkroczył w erę nowoczesności i proekologicznych rozwiązań. Podczas dzisiejszej konferencji podsumowującej inwestycje pogratulowałem staroście Józefowi Kozinie. Muszę przyznać, że rozwój szpitala wpisuje się doskonale w rozwój całego powiatu, który zmieniał się na moich oczach. Wielokrotnie jako członek zarządu województwa odwiedzałem to miejsce i trzeba jasno powiedzieć, że jeszcze kilka lat temu szpitalowi było bliżej do zamknięcia niż do obecnego stanu. Pomógł upór, wiara w niemożliwe i pozyskiwane z zewnątrz pieniądze.
Cieszę się, że w naszym województwie z jednej strony możemy mówić o wielkich inwestycjach w energetykę konwencjonalną – tu mowa o budowie boków Elektrowni Opole, a z drugiej w energetykę odnawialną, czego szpital w Głubczycach jest doskonałym przykładem. Jeszcze raz gratuluje ważniej i potrzebnej inwestycji.