18192325_726345880875276_1488685499838464490_o

Współpraca województwa z Chinami, wyniki ostatnich sondaży i zaproszenie na Błękitny Marsz – tak w telegraficznym skrócie podsumowałbym dzisiejsze śniadanie w Radiu Nysa.
W kwestii relacji z Państwem Środka odniosłem się do jej wielu płaszczyzn – akademickiej, samorządowej, a ostatnio również gospodarczej. Z kolei mówiąc o ostatnich sondażach podkreślałem, że bardzo się ciesze z wyników i z tego, że w krótkim czasie Platforma Obywatelska wyprzedziła partię rządzącą. „Psychologiczna” bariera została pokonana, ale nie jest to jeszcze powód do euforii.
Skandale związane z Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem, z Ministrem Ochrony Środowiska Janem Szyszko i fatalne reformy takie jak ta zaproponowana przez Minister Edukacji Annę Zalewską mają odbicie w ocenie Polaków. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest tylko efekt „działalnośc”i rządu, ale też kierunku w którym podąża Platforma pod przewodnictwem Grzegorza Schetyny i spotkań w terenie, w których uczestnicząc wszyscy posłowie naszego ugrupowania.

Na koniec zaprosiłem wspólnie z Piotrem Wachem na Błękitny Marsz, który już 6 maja w Warszawie!