72980472_1283123608530831_8505593632013680640_n

Zawsze byłem, jestem i będę przeciw dyskryminacji jakichkolwiek mniejszości. Każdy zasługuje na szacunek i akceptację, niezależnie czy jest innego koloru skóry, innej wiary, innego pochodzenia czy innej orientacji seksualnej. Pisałem o tym już wczoraj – relacjonując ostatnie posiedzenie Sejmu.

Jednak korzystając z panującego chaosu i procedowania kolejnych punktów w bardzo szybkim tempie (jak zresztą dość często w ostatnich 4 latach) #PiS wprowadził do porządku obrad uchwałę, która w założeniu miała być uchwałą przeciw nienawiści w stosunku do katolików. Podkreślę jeszcze raz -każdą nienawiść należy potępiać. Natomiast uzasadnienie do uchwały, wcale nie zapobiega tej nie nienawiści, a wręcz przeciwnie – pogłębia podziały!

Omyłkowo tak jak kilku innych posłów mojego klubu zagłosowałem „za” tą fatalną uchwałą. Dlatego jeszcze dziś skierowałem Oświadczenie do Marszałek Sejmu o zmianę zapisu w protokole posiedzenia Sejmu.

Chaos, zamieszanie i łamanie wszelkich standardów parlamentarnych jest znakiem rozpoznawczym obecnej ekipy rządzącej. Mam nadzieję, że za kilka tygodni to się zmieni i wrócimy do normalnych standardów pracy w parlamencie.