12027273_942021989196034_7328948756046614826_o

Czas podziękowań za plony

To nie był łatwy rok, ale opolscy rolnicy mimo wszystko są pełni optymizmu. Oby przysłużyło się to zbiorom w przyszłym roku. Nie wybiegając jednak w przyszłość, w tym roku również wspaniale obchodzono dożynki. Podczas ubiegłego weekendu wicemarszałek Tomasz Kostuś uczestniczył w święcie plonów w dwóch gminach powiatu krapkowickiego – Walach i Krapkowicach.

Piękne korony, barwny korowód i jak zwykle dobra zabawa. W Kórnicy i Rozkochowie wiedzą jak należy dziękować za plony. Program imprez był bardzo różnorodny. Tańce, śpiewy, pokazy talentów, czy prezentacja bawarskich klimatów to tylko część z atrakcji.

– Miałem okazję uczestniczyć w tamtejszych dożynkach i przyznam, że ozdobione posesje, wyczuwalna atmosfera święta i ogromny entuzjazm w podtrzymywaniu tradycji – robi wrażenie i napawa radością – mówi Tomasz Kostuś.

Wicemarszałek złożył gratulacje wszystkim, którzy włączyli się czynnie w organizację wydarzeń, ale największe uznanie i ukłony skierował wobec kobiet, które przez kilka miesięcy pracują nad koronami żniwnymi czyniąc z nich prawdziwe dzieła sztuki.

Co bardzo cieszy, w niełatwym procesie nawlekania ziarenek udział biorą też młode osoby, dzięki czemu tradycja nie zaginie!