kostus

Filia WORD-u świętowała „roczek”

Kędzierzyńsko-kozielska filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego obchodziła pierwszą rocznicę powstania. Ośrodek egzaminacyjny to między innymi moja inicjatywa, ale także efekt zaangażowania starostwa oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Z okazji „roczku” było kilka niespodzianek.
Wyczynowe akrobacje na quadzie, możliwość sprawdzenia się w tekstach na prawo jazdy, a także okazja do skorzystania z symulatora dachowania – to tylko kilka z przygotowanych atrakcji. Największą było jednak dofinansowanie po 750 zł do kursu prawa jazdy dla najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Warto zaznaczyć, że egzaminy praktyczne na prawo jazdy kategorii „B” zdaje w Kędzierzynie-Koźlu dziennie ponad 20 osób. Jest to duże ułatwienie dla kursantów, którzy nie muszą pokonywać drogi do Opola, a z drugiej wyraźny dowód na to, że stworzenie ośrodka było potrzebne.

Pierwsze urodziny kędzierzyńskiej fili WORDu-u połączone były z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.