12562757_1317226601628176_1303638897_o

Krótkie podsumowanie pierwszych tygodni

Ostatnie tygodnie były bardzo intensywne. Moje działania skupiały się przede wszystkim na pracy w Sejmie. Jak doskonale wiecie z mediów posiedzenia odbywały się dniami i nocami, więc możliwość pracy w terenie – co przyznaje ze smutkiem – była znacznie ograniczona.

Niemniej mimo znalezienia się w zupełnie nowej dla mnie rzeczywistości postanowiłem od razu upomnieć się o sprawy naszego regionu. Z mównicy sejmowej pytałem m.in o budowę obwodnic Kędzierzyna-Koźla, Niemodlina oraz Myśliny, leżącej w ciągu drogi krajowej nr 46 stanowiącej część szlaku łączącego autostradę A4 z autostradą A1. Podczas jednego z pierwszych wystąpień pytałem też o plany związane z Przewozami Regionalnymi oraz zachowanie integralności województwa opolskiego. Aby realizacja zadań na Opolszczyźnie była możliwa, potrzebna jest gotowość do współpracy i zaangażowanie wszystkich posłów z naszego regionu. Z tego powodu zainicjowałem powołanie Opolskiego Zespołu Parlamentarnego. Szczegóły przedstawię niebawem. Natomiast o wielu pozostałych, choć niemniej ważnych sprawa, których uczestniczyłem, bądź których jestem autorem powinno być „głośno” w najbliższych dniach.

Okres przerwy świąteczno-noworocznej postanowiłem zagospodarować z kolei na nadrobienie strat wymuszonych przez narzucony system pracy i uczestniczyłem w różnego rodzaju rozmowach oraz wydarzeniach w terenie. Były to m.in Koncert Noworoczny Powiatu Krapkowickiego, Laury Umiejętności i Kompetencji organizowane przez Izbę Gospodarczą oraz wiele spotkań roboczych, które w najbliższym czasie powinny nabrać biegu, a przynajmniej mogę zapewnić, że będę się starał o to, aby te tematy doczekały się realizacji. Są to ważne sprawy takie jak np. budowa wiaduktów kolejowych w Gogolinie i Zdzieszowicach. Jestem też w trakcie remontu biura poselskiego. Spotkania, uwagi i propozycje można składać na bieżąco, niemniej niebawem będzie też przyjemniej wizualnie. Już teraz zachęcam do odwiedzin.