O mnie

Opole to moje miasto. Tutaj studiowałem. Tutaj pracuję i realizuję się zawodowo. Tutaj uczą się moje dzieci. Od kilkunastu lat aktywnie zajmuje się problematyką społeczno-polityczną województwa opolskiego. W tym czasie odwiedziłem wiele miejsc, spotkałem wielu mieszkańców, odbyłem szereg rozmów.Teraz chciałbym, aby sprawy o których tak dużo słyszałem w połączeniu z moim doświadczeniem umocniły głos naszej społeczności w Warszawie.

Nazywam się Tomasz Kostuś.  Urodziłem się 7 marca 1974 roku.  Jestem absolwentem Akademii Obrony Narodowej. Ze względu na wykształcenie bliskie są mi tematy bezpieczeństwa narodowego i energetycznego. Od lat szeroko działam na tej płaszczyźnie w naszym województwie.

W 2009 roku z mojego pomysłu w Łosiowie powstało Centrum Rozwoju Ekoenergetyki, które było rezultatem powołania Opolskiego Kongresu Energetycznego. Aktywnie uczestniczyłem i wspierałem realizację budowy kolejnych bloków energetycznych Elektrowni Opole – największej inwestycji ostatnich lat. Współtworzyłem również strategię rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii. Co ważne większość z wymienionych w tym dokumencie celów, zostało już zrealizowanych.

12 listopada 2006 r. oraz 21 listopada 2010 r., dzięki Państwa głosom, zostałem radnym Województwa Opolskiego, w którym pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego. Od lutego 2008 roku pełnię funkcję Wicemarszałka Województwa Opolskiego oraz Przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Jestem inicjatorem i pomysłodawcą projektu pn. „Akademia Bezpiecznego Kierowcy”. Dzięki mojemu uporowi w Kędzierzynie Koźlu kierowcy mają możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy, a za sprawą m.in mojej konsekwentnej pracy mamy jeden z najlepiej zorganizowanych zakładów kolejowych w Polsce.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki wspaniałych dzieci. Moją żonę Kingę poznałem jeszcze w trakcie studiów. Jesteśmy razem 18 lat. Tworzymy rodzinę z poczuciem ciepła i troski, w którym każdy dla każdego jest podporą.