Zrzut ekranu 2017-06-06 o 10.40.07

Kandydat na prezydenta?

To już drugi artykuł w ostatnim czasie, w którym mówi się o mojej kandydaturze w kontekście wyborów na prezydenta Opola. Tym razem sytuację polityczną w stolicy naszego województwa analizuje Gazeta Wyborcza. W rozmowie z Mariuszem Lodzińskim starałem się wyjaśnić, że na deklaracje jest jeszcze półtora roku, a ujawnianie dziś kandydata Platformy Obywatelskiej, byłoby nierozsądne biorąc pod uwagę, że nie znamy zasad gry,bo nie wiemy, jaki ostateczny kształt będzie miała ordynacja wyborcza.

– Nasz kandydat ma być odpowiednią osobą do pełnienia tej roli w oczach mieszkańców Opola. Będzie to osoba mająca wiedzę i doświadczenie. Niekoniecznie zasłużony działacz polityczny. Chcemy, aby ta osoba zdobyła zaufanie opolan i przekonała ich do swojego pomysłu na miasto. Na pewno musimy wyciągnąć wnioski z ostatnich wyborów i to robimy.

Wciąż możliwe są różne scenariusze. Jednym z nich będzie wybranie kandydata szeroko rozumianej opozycji, czyli według mnie rekomendowanego przez PO, ale popieranego również przez Nowoczesną, KOD, PSL czy też Mniejszość Niemiecką.
Cały artykuł dostępny tutaj: http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,21765927,kandydat-na-prezydent-nie-chowac-glowy-w-piasek-to-sztuka.html oraz w wydaniu papierowym. Zachęcam do lektury