12009801_879763365405385_822639826021698641_n

O wiaduktach i tunelach z wiceministrem

Linia kolejowa 136 biegnąca przez Gogolin i Zdzieszowice będzie modernizowana w ramach Krajowego Planu Kolejowego. Inwestycja zakłada nie tylko przebudowy torów, ale też budowę wiaduktów oraz tuneli. O ile kwestie rogatek  w centrum miasta Karolinki i Karliczka  postanowiono rozwiązać, o tyle w Zdzieszowicach o niej zapomniano. W tej sprawie wicemarszałek Tomasz Kostuś spotkał się w Warszawie z wiceministrem infrastruktury.

Budowa wiaduktów, czy tuneli w miejscu przejazdów kolejowych znajdujących się centrum Gogolina i Zdzieszowic nie tylko usprawni ruch, ale wpłynie także na poprawę bezpieczeństwa. Szczególnie, gdy po modernizacji te pociągi będą jeździły dużo szybciej niż dotychczas – wyjaśniał wicemarszałek Kostuś.

W spotkaniu z wiceministrem infrastruktury Zbigniewem Żałobką jego inicjatywę wsparł starosta krapkowicki Maciej Sonik. Po przedstawieniu argumentów – a jednym z nich było to, że w zakładach koksowniczych pracuje ponad 2 tys. osób, z tego większość dojeżdża do pracy rowerami i zwykle czeka na przejeździe –  pojawiła się szansa na przeanalizowanie modernizacji linii 136 przy udziale PKP PLK, samorządów i przedstawicieli ministerstwa. Wicemarszałek Tomasz Kostuś zapewnił, że temat będzie monitorował na bieżąco.