O MNIE

Opole to moje miasto. Tutaj studiowałem. Tutaj pracuję i realizuję się zawodowo. Tutaj uczą się moje dzieci. Od kilkunastu lat aktywnie zajmuje się problematyką społeczno-polityczną województwa opolskiego. W tym czasie odwiedziłem wiele miejsc, spotkałem wielu mieszkańców, odbyłem szereg rozmów.

Od 2015 roku dzięki Państwa głosom staram się, aby sprawy – o których tak wiele słyszałem pracując w regionie – w połączeniu z moim doświadczeniem umocniły głos naszej społeczności w Warszawie.

Nazywam się Tomasz Kostuś.
Urodziłem się 7 marca 1974 roku. Jestem absolwentem m.in. Uniwersytetu Opolskiego i Akademii Obrony Narodowej. Bliskie są mi tematy samorządu, infrastruktury, bezpieczeństwa narodowego i energetycznego. 

W 2009 roku z mojego pomysłu w Łosiowie powstało Centrum Rozwoju Ekoenergetyki, które było rezultatem powołania Opolskiego Kongresu Energetycznego. Aktywnie uczestniczyłem i wspierałem realizację budowy kolejnych bloków energetycznych Elektrowni Opole – największej inwestycji ostatnich lat. Współtworzyłem również strategię rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii. Co ważne większość z wymienionych w tym dokumencie celów, zostało już zrealizowanych.

W 2006, 2010 i 2014 roku dzięki Państwa głosom, zostałem radnym województwa opolskiego, w którym pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego. Od lutego 2008 roku jestem członkiem zarządu województwa, w randze wicemarszałka w latach 2008-2014. Jestem również przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Jestem inicjatorem i pomysłodawcą projektu pn. „Akademia Bezpiecznego Kierowcy”. Dzięki mojemu uporowi w Kędzierzynie-Koźlu kierowcy mają możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy, a za sprawą m.in. mojej konsekwentnej pracy mamy jeden z najlepiej zorganizowanych zakładów kolejowych w Polsce.

72845030_1278442255665633_3645402055675215872_o
Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki wspaniałych dzieci. Moją żonę Kingę poznałem jeszcze w trakcie studiów. Tworzymy rodzinę z poczuciem ciepła i troski, w którym każdy dla każdego jest podporą.

W 2015 roku otrzymując ponad 11 tys Waszych głosów zostałem posłem na Sejm RP.  VIII kadencja była burzliwa i przyznam, że nie tak wyobrażałem sobie pracę w parlamencie. Niemniej do wyborów wystartowałem z hasłem “Nowa Energia” i to starałem się udowodnić na każdym z posiedzeń. W efekcie na półmetku regionalna telewizja robiąca podsumowanie pracy parlamentarzystów uznała mnie za „Najaktywniejszego Posła z Opolszczyzny”. Owa aktywność to wiele spraw, o których dowiadywałem się podczas bezpośrednich spotkań, rozmów, odwiedzin w biurze. Wszystko to przełożyło się na łączną liczbą ponad 850 interpelacji, co sytuuje mnie w pierwszej „10” wśród wszystkich posłów.  

W 2019 roku obdarzyliście mnie ponownie zaufaniem, z czego bardzo się cieszę, bo liczba zdobytych głosów wynosząca ponad 17 tys. to nie tylko wynik będący powodem satysfakcji, ale też dający przekonanie, że moja praca jest dostrzegana i dobrze oceniania.