O MNIE

Opole to moje miasto. Tutaj studiowałem. Tutaj pracuję i realizuję się zawodowo. Tutaj uczą się moje dzieci. Od kilkunastu lat aktywnie zajmuje się problematyką społeczno-polityczną województwa opolskiego. W tym czasie odwiedziłem wiele miejsc, spotkałem wielu mieszkańców, odbyłem szereg rozmów.

Teraz staram się, aby sprawy – o których tak wiele od Was słyszałem – w połączeniu z moim doświadczeniem umocniły głos naszej społeczności w Warszawie.

Nazywam się Tomasz Kostuś.
Urodziłem się 7 marca 1974 roku. Jestem absolwentem m.in. Uniwersytetu Opolskiego i Akademii Obrony Narodowej. Bliskie są mi tematy samorządu, infrastruktury, bezpieczeństwa narodowego i energetycznego. Od lat zajmuję się tym w naszym województwie.

W 2009 roku z mojego pomysłu w Łosiowie powstało Centrum Rozwoju Ekoenergetyki, które było rezultatem powołania Opolskiego Kongresu Energetycznego. Aktywnie uczestniczyłem i wspierałem realizację budowy kolejnych bloków energetycznych Elektrowni Opole – największej inwestycji ostatnich lat. Współtworzyłem również strategię rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii. Co ważne większość z wymienionych w tym dokumencie celów, zostało już zrealizowanych.

W 2006, 2010 i 2014 roku dzięki Państwa głosom, zostałem radnym województwa opolskiego, w którym pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego. Od lutego 2008 roku jestem członkiem zarządu województwa, w randze wicemarszałka w latach 2008-2014. Jestem również przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Jestem inicjatorem i pomysłodawcą projektu pn. „Akademia Bezpiecznego Kierowcy”. Dzięki mojemu uporowi w Kędzierzynie-Koźlu kierowcy mają możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy, a za sprawą m.in. mojej konsekwentnej pracy mamy jeden z najlepiej zorganizowanych zakładów kolejowych w Polsce.

rodzinaPrywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki wspaniałych dzieci. Moją żonę Kingę poznałem jeszcze w trakcie studiów. Jesteśmy razem ponad 18 lat.

Tworzymy rodzinę z poczuciem ciepła i troski, w którym każdy dla każdego jest podporą.